ZRUŠENO: Hrubý domácí produkt

23. 11. 20:00 – 21:15

 ZRUŠENO: Hrubý domácí produkt
ZRUŠENO: Hrubý domácí produkt

Moving Station, Jiří Honzírek a col.

Vážení diváci, dnešní představení festivalu AKCENT 21 bohužel musíme zrušit kvůli karanténním opatřením v souboru. Rádi vás však přivítáme na zítřejším Virtual Ritual nebo v pátek a v sobotu na inscenaci Dějiny západního korejského divadla.

Uvádíme v češtině. Malý sál. Délka 70 minut.

Kdyby občané naší země, kteří jsou v exekucích, obývali samostatný kraj, byl by to šestý největší kraj České republiky. 740 tisíc lidí v exekucích je více, než je všech obyvatel Lucemburska, než všech obyvatel Bratislavy, než všech obyvatel amerického státu Aljaška.

Exekuční řád České republiky vstoupil v platnost v roce 2001, letos tedy máme jeho 20. výročí. Máme důvod k oslavám? Pomohl exekuční řád věřitelům dostat se ke svým penězům? Pomohl potenciálním dlužníkům zamyslet se nad tím, jestli bude možné půjčku splatit? Pomohl nám všem nastavit hodnotu půjčky, hodnotu peněz a hodnotu vztahů mezi lidmi v rámci jedné společnosti?

 


Jiří Honzírek (1979) Principál Divadla Feste, kmenový režisér, spiritus agens. Studoval režii a dramaturgii na brněnské JAMU (2006). Absolvoval studijní stáže na Hoogeschool voor de Kunsten v Amsterdamu (2002, 2003) a Folkwang Hochschule v německém Essenu (2004). V roce 2006 založil Divadlo Feste, kde je uměleckým ředitelem. Pohostinsky nastudoval inscenace v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, Západočeském divadle v Chebu, Městském divadle Most, Švandově divadle na Smíchově, Slováckém divadle v Uherském Hradišti, HaDivadle, Divadle Polárka. V letech 2009 a 2010 přednášel na FSS MU kurz Umění, politika, média.

Denisa Cupáková (1996) Herečka. Čerstvá absolventka Janáčkovy akademie múzických umění v Brně.

Jan Jedlinský (1990) Herec. Bývalý člen Západočeského divadla v Chebu a Divadla F. X. Šaldy v Liberci. V současnosti na volné noze. Má rád hry.

Daniel Gadoš (1997) Člověk hravé povahy. Čerstvý absolvent JAMU. Časem snad stále člověk hravé povahy.

JOHAN, zapsaný ústav je profesionální kulturní organizace zaměřená na současné umění a vzdělávání, je provozovatelem kulturního prostoru MOVING STATION. Svými projekty se snaží zvyšovat zájem veřejnosti o dění ve světě, o místo, v němž žijeme. Umění chápe jako výzvu, hlas vyjadřující jasné humanistické hodnoty a postoje.

Moving Station je svébytná alternativní komorní scéna pro současné divadlo, tanec a mezioborové umělecké experimenty, která již od roku 2000 hostí umělce z celého světa. Moving Station je místo, kde vznikají inscenace současného „otevřeného divadla“, které reagují na aktuální témata naší doby. Usilujeme o to, aby vzniklé inscenace vycházely z konkrétních společenských otázek, proto se odkazujeme k variantám postupů divadla dokumentu. Otevíráme prostor neokoukaným a inspirujícím hledačům. Inscenace Hrubý domácí produkt je již pátým představením z produkce Moving Station (předcházelo: Internet věcí, Po tvých hrobech šlapu, A kde ty bydlíš?, 30 DNÍ).

https://www.johancentrum.cz


Kredity

Režie: Jiří Honzírek
Hrají: Denisa Cupáková, Jan Jedlinský, Daniel Gajdoš
Hudba: Ondřej Kolín
Technická spolupráce: Petr Beránek
Dramaturgická spolupráce: Roman Černík
Produkce: Petra Štěpánová
Foto: Michal Poustka
Speciální poděkování: Laco Toušek, Michaela Šímová, Jitka Kylišová, Jiří Prošek
Premiéra: 13. září 2021 v Moving Station Plzeň
Inscenace vznikla za podpory Ministerstva kultury ČR.

Ministerstvo kultury České republiky